Arama

Turkish (Turkiye)English (United Kingdom)Deutsch (DE-CH-AT)
Pazartesi, 15 Tem 2024

Lava Hekimlere

e-Posta

Zirconia – Geleceğin Altyapı Malzemesi

Preparasyon esnasında renklendirilmiş Lava Zirconia altyapıların avantajlarıyla tanışacaksınız. Diğer Full seramik sistemlerin tam aksine yüksek dayanaklık ve direnç elde edilir, Kuron kenarın sağlamlığı ve estetiği için chamfer kesim yeterlidir. Metalik kuron kenarları veya beyaz opakımsı altyapıları kapatmak için bir opak katmanına ihtiyaç duyulmuyor.

 

Endikasyonlar

Lava kuron ve köprüler tüm ön ve azı diş bölgelerde uygulanıyor.

 

Tam ve keskin kole kenar tanımlama için, chamfer basamak kesimi
İdeal kesim, shoulder veya chamfer kesim en az 5° derecelik bir yatay açıyla kesilir. Dikey preparasyon açısı en az 4° olmalıdır basamak iç kenarları yuvarlanmış olması  gerekiyor.Tüm okluzal ve insizal geçişleride yuvarlanmış olmalı. Basamak sınırının belirgin olması gerekiyor. Kole kısmında girintilere dikkat edilmeli. Supragingival preperasyonlarda, renklendirilmiş Lava Zirkon oksit altyapılarla, ön ve azı diş bölgelerinde mükemmel estetik sonuçlar elde edilir.

 

Standart preparasyonu, kuron ve köprü çalışmaların ön ve azı diş bölgelerinde. İç kenarı yuvarlanmış veya içbükeyli basamak kesimi.

Önerilen kesim açıları - Yatay ve dikey

Diş kesimi oldukça basit olabilir

Kuron ve köprüler Kanıtlanmış tedavi prosedürleri   Lava ™  ile devam eder. Hastanıza yüksek kalitede kuron ve Köprü sunabilirsiniz. Doğal bir estetiğin eşliğinde ve yüksek dayanaklığın yanında Lava™ kuron ve köprüler mükemmel bir uyum göstermektedir. Lava™ kuron ve köprü yapımında bu kaliteyi yakalamak için sadece bazı temel noktalar dikkate alınması gerekiyor. Genel olarak bilinen iş aşamalarında, Dişhekimi ve Teknikeri için, herhangi bir değişiklik yok.

 

Diş Kesim Örnekleri

Otomatik Preparasyon kenar tanımlama prensibinden,
Ortaya çıkan Preparasyon sonuçları.

 

Kısıtlı Preparasyonlar:

Dik knife edge preperasyonlar, kole sınırında fazla ince olan (kırılma riski olur) veya sağlam fakat retansiyon alanı oluşturacak ve dişetine baskı yapacak olan kuron  kenarlarına yol açar. Prensip olarak, knife edge preperasyonlar mümkündür, ama çok dikkatli olmalı. Mümkün olduğunca chamfer preperasyon yapılmalıdır.

12K

Insizal-okluzal kenarları: keskin insizal-okluzal kenarlardan kaçınılmalıdır.
Yuvarlama yarıçapı > 0,4 mm olmalı. Yuvarlanmamış kenarların sonucu
Kuronun iyi oturmamasına sebep oluyor.
Sinterlenmiş altyapıyı tam oturtmak için büyük emek gerekiyor.

Uygun Olmayan Preparasyonlar:

Oluklu bir Basamak akışı:
Basamak sınırı net olarak tanımlanmıyor.

90°’lik bir Basamak :
Basamak sınırı net olarak tanımlanmıyor. 

 

Diş dayanakların  Undercut bölgeleri yüzeye uygun işlenemez,(işlenebilse dahi adapte olmaz) kuron içi bol olur ve undercut başlangıcı kole sınırından açıkta ise yapılacak kuronun kolesi ideal uyumda olmaz bol olur.

Paralel dayanak Preperasyonu mümkündür fakat Siman payı boşluğu frezelenemiyor bu durum kuronun adaptasyonunu epeyce  etkiler.

 

Köprülerde, birbirinden sapan dayanak eksenleri frezelenemiyor. Dayanaklara tek bakıldığında her hangi bir undercut söz konusu olmamasına rağmen, frez, Dayanakların birbirine olan eğim nedeniyle, bazı yerlere ulaşamıyor, çünkü dayanakların bazı kısımları frez yolunu engelliyor. Köprü çalışmalarda, işleri yollamadan önce, bir paralelometrede dayanakların planlanmış giriş / çıkış yönü ölçerek kontrol edin. Eğer bir sapma ortaya çıkarsa , bu noktaları işaretleyip kesimleri tekrar elden geçirmek gerekir.

 

Siman Payı Genişliği

Siman payının genişliği, sıkı veya bol ayarlanabiliyor veya
Standart değerlere göre.
Köprülerde her kuron dayanağın Siman payını özel ayarlama imkanı bulunuyor.

 


 

- L a v a 

- L a v a  Laboratuvarlara

 


 


Fiyat Listesi Talep Formu

Fiyat listesi talebinizi sorunsuz işleyebilmemiz için, * işaretli alanları lütfen doldurunuz, teşekkür ederiz.

Zorunlu *