Arama

http://www.optimaldent.com/optimaldental/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/4075811tr.jpglink
http://www.optimaldent.com/optimaldental/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/6826322tr.jpglink
http://www.optimaldent.com/optimaldental/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/4198643tr.jpglink
http://www.optimaldent.com/optimaldental/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/6780424tr.jpglink
http://www.optimaldent.com/optimaldental/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/3867305tr.jpglink
Turkish (Turkiye)English (United Kingdom)Deutsch (DE-CH-AT)
Bulunduğun Yer: Ana Sayfa » Çalışmalarımız » Implant
Salı, 05 Ara 2023

Implant

e-Posta

 Diş implantları uzun yıllardan beri birçok vakada eksik dişlerin tam olarak ve uzun bir süre için yerini almayı başarmışlardır.



















 

Diş implantları tek veya birden fazla eksik dişlerin yerini alır, protezleri ağız içerisinde güvenle sabitler, bilimsel açıdan incelenmişlerdir ve onlarca yıldır diş hekimliğinde başarıyla kullanılmaktadırlar.  


İmplantlar tarafından taşınan supra konstrüksiyonlar,  laboratuvar olarak bizden yüksek kesinlik talep etmektedirler.

İmplant destekli  protezin özelliği, doğal parodontiumun dişin 1mm’e kadar kendiliğinden hareket etme özelliği olmasıdır, fakat çene kemiğine bağlı olan implantın kendiliğinden hareket edebilme özelliği yoktur.


Bunun sonucunda da protezin başarısını en başından mahvetmemek için implantlar üzerinde oturan supra konstrüksiyonların kesinlikle gerilimsiz / balanslı olmaları gerekir. Sonuç itibariyle kesinlik oranının yüksek olması implant destekli bir  protezinin başarısı için kaçınılmaz bir şarttır. 


Bu kesinlik oranı laboratuarımızda tüm imalat işlemleri boyunca dikkate alınır ve çalışma için alınan tedbirlerden başlar. Bu aynı zamanda çalışmaları yapacak diş teknikerlerinin kalifiyesi için de geçerlidir.

İmplant sistem üreticilerinin çok olmasından dolayı, işini bilen bir laboratuar partnerine güvenmeniz gerekmektedir. Biz yıllardan beri·tüm sistemler konusunda ki deneyimimiz ile·implant tekniği alanında sizi dilediğiniz kapsamda destekleyebiliriz.



Titanium abutmentler işlenirken su soğutmalı Türbin kullanılması, işlemde çok fazla ısınmayı ve bu nedenle de üst yüzeyde olabilecek yapı değişikliklerini: örneğin yanık izleri ve malzeme yorgunluğunu önler.