Arama

http://www.optimaldent.com/optimaldental/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/4075811tr.jpglink
http://www.optimaldent.com/optimaldental/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/6826322tr.jpglink
http://www.optimaldent.com/optimaldental/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/4198643tr.jpglink
http://www.optimaldent.com/optimaldental/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/6780424tr.jpglink
http://www.optimaldent.com/optimaldental/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/3867305tr.jpglink
Turkish (Turkiye)English (United Kingdom)Deutsch (DE-CH-AT)
Bulunduğun Yer: Ana Sayfa » Çalışmalarımız » Full Seramik » Empress e.max
Salı, 05 Ara 2023

e.max press

e-Posta

empress

Ivoclar firması IPS Empress full seramik ürünleri ile uzun yıllardır kendini kanıtlamıştır, yıllar içinde ürün teknik gelişmelere de bağlı olarak daha da geliştirilmiş ve ürün çeşitliliği de artırılarak yeni versiyonunda e.max press ismiyle kullanıma sunulmuştur.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Biz 1999 yılından beri Ivoclar full seramik sistemleri ile inlay/onlay, veneer ve kuron-köprü çalışmalarımızda uzun ve olumlu bir deneyime sahibiz. 

Inlay-Onlay

 

Laboratuarda hazırlanmış İnlay’ler dişteki hasar, kompozit dolgu için çok büyükse kullanılır. Genelde burada seramik malzemesi tercih edilir.

Günümüzdeki seramik İnlay’ler, çiğneme basıncına maruz kalan azı diş bölgesinde de kullanılabilecek derecede mükemmel bir kaliteye sahiptir. Ayrıca yüksek renk ve biyolojik dayanıklılığa – yani herhangi bir alerjiye sebep olmazlar – ve doğal diş minesiyle aynı ısı iletkenliğine sahiptirler.

Ancak bunların imalatı ve işlenmesi diş teknisyeni ve diş hekimi için oldukça zordur, çünkü preparasyon teknikleri altın İnlay’ler ile yapılan klasik tedavilerinkinden çok daha farklıdır.

 

Onlarca yıldan beri dolgu malzemesi olarak Amalgam kullanılmaktadır. Elbette amacını da yerine getirmektedir. Ancak Amalgam  çok da güzel bir görüntüye sahip değildir.

Tedavi Başlangıç  Hali Kalite ve estetik açıdan ön plana çıkanlar ise kuşkusuz· tam seramik İnlay’lerdir. Tedaviden Sonraki Hali

 

 Seramikten Inlay’ler doku ile olan mükemmel uyum (biyolojik uygunluk) ve mükemmel görünümden oluşan bir sentez meydana getirirler. Hiç kimse bir dolgunun farkına varmaz.

Veneer

Lamineler
Renksiz ve gösterişsiz olan aşınma ve kırıklar , renk bozuklukları ön dişlerde lamine ile düzeltilebilir. Doğal dişin çoğu dokunulmadan kalır ve doğal görünüm geri kazanılmış olur, veya istenilen estetik diş dizaynı elde edilebilir. Lamineytler ince hazırlanmış (yapay tırnak benzeri) eklenildiği dişlerin doğal renginde, yarı saydam seramikten yapılır. Dişten çok az madde aşındırılır. Lamineler diş yüzeyine güvenli ve dayanıklı özel bir siman ile yapıştırılır.

 

Önceki Hali Bitmiş Hali

 

 
Önceki Hali Bitmiş Hali

 

 Estetik, biyouyumlu
Lamineyt kaplama , ön dişlerde çok  doğal görünümlü güzel bir çözümdür. lamineyt kaplamaların şekli ve rengi, doğal dişlere göre  uyarlanır. lamineyt yapımı kişiye özeldir ve çok hasassiyet ister.