Arama

http://www.optimaldent.com/optimaldental/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/4075811tr.jpglink
http://www.optimaldent.com/optimaldental/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/6826322tr.jpglink
http://www.optimaldent.com/optimaldental/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/4198643tr.jpglink
http://www.optimaldent.com/optimaldental/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/6780424tr.jpglink
http://www.optimaldent.com/optimaldental/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/3867305tr.jpglink
Turkish (Turkiye)English (United Kingdom)Deutsch (DE-CH-AT)
Bulunduğun Yer: Ana Sayfa » Çalışmalarımız » Hareketli Protez
Salı, 05 Ara 2023

Hareketli Protez

e-Posta
Hareketli Protez

Doğal dişlerin taklidi için tam protezler ; takma diş çeşitleri içerisinde kapsamlı ve hasta memnuniyeti açısından en zorlu olandır. Protezin yapısı ve görsel şekli birçok farklılığa imkan tanımaktadır.  Kişiye özel yapım, bir  çenenin ya da çene ekleminin hassas ölçümü ile başlar (yüzarkı) ve bu ölçümde hareket ve çiğneme referansları kaydedilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu hususta bir diğer problem ise zamanında mevcut olan anterior dişlerin yeniden yapılması ve buna bağlı optik ve estetik olmaktadır. Bu simülasyon iyi bir hayal gücü, anatomik olasılıklar konusunda kesin bilgi ve deneyim gerektirir. Yüz , burun şekli ve vücut yapısı dişlerin yeniden yapılması için önemli olan ilgili faktörlerdir.  

 

Tüm bu bilgilerin değerlendirilmesi sonucu total protez hazırlanır. Çiğneme özelliği ve konuşma artikülasyonuna özellikle önem verilir. Dizilen suni dişler kişiye özel ve isteklerinize göre işlenebilir ve bu şekilde protezin varlığı belirgin olmaz. Bu tarz bir total protezin yapımı basit bir taklitlendirmeden  oldukça zorludur. Dikkatli çalışma adımlarının ve malzemelerin bir bedeli var ancak buna karşılık siz, kişiye özel yapılmış bir total protez ile hastanıza çok uygun ve kullanışlı bir protez elde etmiş olursunuz.